MARILYN MANSON FAN CLUB

MARILYN MANSON haberler,resimler,bıyografiler,metal dünyası,gothic,black...

AnasayfaTakvimPortalliSSSÜye ListesiKullanıcı GruplarıAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Marilyn Manson rolling stone raportajı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ChaZ_Scream
Kurucu Admin
Kurucu Admin

Erkek

MesajKonu: Marilyn Manson rolling stone raportajı   C.tesi Ekim 20, 2007 4:25 am

Müzik dünyasının Deccal'i yeni albümünü, 20 yaşındaki yeni sevgilisini nasıl tavladığını ve absinthe'e olan düşkünlüğünü anlatıyor

Geleneksel olarak 1 Mayıs bayramı daha çok anarşistler tarafından kutlanır. Ancak Marilyn Manson için, "bu, dünyanın en belalı günü." Dita Von Teese'den boşanmasına resmiyet kazandıracak resmi evrakları 1 Mayıs günü imzalamak dışında, 38 yaşındaki Manson yeni albümü Eat Me, Drink Me'nin internet'e sızdırıldığını da Mayıs ayının başlarında öğrenmiş çünkü. Bu durum onu o kadar da endişelendirmemiş ama. "Uyandığımda kendimi Noel heyecanına kapılmış bir çocuk gibi hissettim. Noel Baba benim albümümü bütün dünyaya dağıtmıştı ve insanlar da içten bir biçimde müziğime tepki veriyorlardı." Eat Me, Drink Me, Manson'un bugüne dek yaptığı albümlerin en düşüncelisi; şarkıcı, albümü şu andaki kız arkadaşı, 20 yaşındaki aktris Evan Rachel Wood'u tavlamak için, grubuna 2002 yılında basçı olarak katılan Tim Skold'la birlikte yazdığını söylüyor. 2006'da tecribe ettiği fena depresyondan sonra, Wood, Manson'un müziyle olan bağlantısını yeniden keşfetmesine yardımcı olmuş; "Heart-Shaped Glasses"ın kanlı ve erotik klibinde de Manson'un yanında oyunculuk yapıyor. Konuyla ilgili olarak, "bir süreliğine kendimi bütünüyle yalnız ve de özgür hissettim," diyor. "Ama şimdi yeniden kendim gibiyim. Muhtemelen üzerimde bir lanet var, ama aslında bunu seviyorum da."

Evan'ın ebeveynleri klibi gördüklerinde ne söylediler?

Aslını istersen, oturup Evan'ın annesi ve babasıyla bir şeyler içmemiz gerekti. Benim hayatımı onunla paylaşabileceğimi anlamaları gerekiyordu. Ben bir çukur kazıp da cinsel organımı buraya gömmeyi istersem, buradan çukuru kazanın Evan olduğu sonucu çıkmamalı. Olay şu ki, ben onların benim hakkımda düşündükleri biçimde kötü biri değilim. Kötüyüm ama başka yönden. Ben hep kötü biri olacağım, hatta Michael Jackson'dan bile daha kötü biri. Ama düşündüm de, bu pek yerinde bir örnek olmadı sanki.

Kızlarının sizinle birlikteyken neler yaptığı konusunda kesin endişelenmişlerdir.

Kesinlikle- bu da doğrusu beni pek şaşırtmıyor. Ancak onun babasının bana söylediği şeylerle, benim babamın Evan'a söyledikleri arasında ironik ve tuhaf bir benzerlik yakaladım. Şöyle demişti babam: "Şayet onun kalbini kırarsan, ben de senin bacaklarını kırarım." Ya da buna benzer şeyler...

Yanınızda hep kendine özgü bir duruşu olan kadınlar yer aldı: Rose McGowan, Dita Von Teese ve şimdi de Evan. Evan'ı diğerlerinden farklı kılan şey ne?

Evan, her zaman temsil ettiğim mesajı insanlara sunmadığımı farketmeme yardımcı olan gerçek bir ateşleyici güçtü. Şayet onun yetenekleri ve kişiliği hakkında konuşmamız gerekseydi, Evan'ın en kendine has, kimseye ihtiyacı olmayan ve kariyerini ilerletmek için de benimle bir ilişki yaşaması gerekmeyen biri olduğunu söylerdim. Ben onun kariyerini geriletebilirim ancak.

Pek çok insanı şaşkına çevirdiniz. Büyürken sizi şaşkına çeviren şeyler nelerdi?

Kent State Üniversitesi'ndeki katliam- çünkü ben Ohio'da büyüdüm ve Kent State'e gitmem mümkündü. Savaştan çok korkarak büyüdüm ve bunun çok tuhaf sebepleri vardı. Savaşta ölmek beni saçlarımı kaybetmek kadar çok korkutmuyordu mesela. Kulağa komik geliyor belki, ama gerçek bu.

Columbine katliamından sonra ölüm tehditleri aldınız. Sizi en çok korkutan an hangisiydi?

Michael Moore benimle [Bowling for Columbine belgeseli için] bir söyleşi yapmıştı. Denver'daki Mile Lisesi'nde bir konser verecektim; burası öyle bir yerdi ki, şayet birisi sizi öldürmek istiyorsa, bunun için ortam hazırdı. Beni takip eden sivil kıyafetli yirmi kadar polis memuru vardı. Ailem ve dostlarım, bana bu konsere çıkmamam için yalvardılar, ancak sahneye çıkmam gerektiğini biliyorlardı da.

Avrupa turneniz kapsamında Slovenya'da, eskiden manastır olarak kullanılan bir mekanda da konser vereceksiniz. Kim ayarladı bunu?

Bugün benim yanımda olan insanların hepsi, hayatımın oldukça zor bir döneminden sonra bana destek oldular ve turnelerimi ayarlayan kişiler de benim mutluluğumun barınabileceği yerleri bulmakla yükümlüler, bilmem anlatabildim mi? Böyle bir konser söz konusu olduğunda, karşı koyması çok güç oluyor. Buradaki soru, "Manson neden Slovenya'daki bir manastırda konser veriyor?" değil, "Oraya çıplak kızlarla şempanzeleri nasıl getireceğiz?" olmalı. Ancak burada ayrıca şunu da söylemeyi isterim ki, ben insanlarla hayvanlar arası erotizmden hoşlanan biri değilimdir.

Makyajınız olmasa nasıl görüneceğinizi bize tasvir edebilir misiniz?

Birini taklit eden insanlar gibi, bir şaklaban gibi ya da Gene Simmons gibi görünmek için makyaj yapıyor değilim. Ben tıpkı makyaj yapan bir kızın yaptığı gibi makyaj yapıyorum- her zaman makyaj yapıp dışarı çıkarım. Üniversiteli kızların başvurdukları yöntemlerden de haberdarım, bu yüzden makyajsız bir görünüme bile makyajla ulaşabiliyorum. Sana bakıp "makyaj yapmadım," derler kızlar, ama sakın böyle dediler diye makyaj yapmadıklarını zannetme. Muhtemelen vajina farı kullanıyorlardır.

Absinthe içmeye bayıldığınızı biliyoruz. Absinthe'i ne zaman keşfettiniz?

Absinthe'i ilk defa 1996'da New Orleans'da içtim, o günlerde Antichrist Superstar'ı yapıyordum. Hiç damıtılmamıştı, kaçak içkilere benziyordu tadı. Sonra 2000 senesine dek bir daha absinthe içmedim. 1999'un 31 Aralık akşamını ise, Johnny Depp'le birlikte Fransa'nın güneyinde absinthe içerek geçirdim. Kıyamet için hazırdık ve kıyamet kopmadığında üzülmüştük doğrusu; bu yüzden biraz daha absinthe içtik ve havai fişek patlattık. O günden bu yana ağzıma içki koymam. Absinthe içerim.

Austin Scaggs

Sayı: 9

Marilyn Manson rolling stone raportajı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası