MARILYN MANSON FAN CLUB

MARILYN MANSON haberler,resimler,bıyografiler,metal dünyası,gothic,black...

AnasayfaTakvimPortalliSSSÜye ListesiKullanıcı GruplarıAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Knight Errant Röportajı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
SYSTEM
Kurucu Admin
Kurucu Admin

Erkek
Job/hobbies : KARIkatür:))
Humor : DeLi...

MesajKonu: Knight Errant Röportajı   Çarş. Ekim 17, 2007 9:37 pm

[Metal Faust] GoblinLord- Knight Errant hoş geldi sefa geldi. İlk albüme baktığımızdaki kadroya oranla şu anda bayağı bir değişiklik var. Öncelikle dinleyicilere yeni elemanları tanıtalım. Evet vokalleri devralan Barbaros seni dinliyoruz. Bize biraz kendinden bahset.

[K.E] Barbaros- Müziğe ilk okul yıllarında gitar çalarak başladım. Vasatın üstü hocalardan bir süre ders aldım. Anca hiçbiri
ciddiye alınacak çalışmalar değildi. Orta okul yıllarında Bon Jovi ve Poison dinleyerek rock müzik ile tanıştım. Lise yıllarında da Aydın da progressive yapan bir gurup kurduk. Sıra üniversiteye geldiğinde ise benimle beraber gurup elemanlarının çoğu İstanbul'u kazanmıştı. Ben ise İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinde okumaya başladım. Bir süre gurup İstanbul' da varlığını sürdürdü. Bu sırada Hamid ile tanıştım. Bir gün Hamid ile çalışırken yüzüme baktı ve ''Buldum!'' dedi.Ne bulduğunu da bana söylemedi. Daha sonra Hamid bana gurup ile ilgili dökümanları getirdi. Elemanlar ile tanıştırdı ve çalışmalara dahil oldum..

[Metal Faust] GoblinLord- Peki içinde bir korku oluştu mu guruba girerken. ?

[K.E] Barbaros- Çok değil. Kendime güvendim ve oldu.

[Metal Faust] GoblinLord- Peki hoş geldin o zaman.

[K.E] Barbaros- Sağol.

[Metal Faust] GoblinLord- Ali biraz da seni tanıyalım .
Müzik hayatım 1999 kendi kendime çalışarak başladı. 2000 yıllarında Gorgoyl isimli bir cover gurubu kurduk. Zamanla gurup cover çalışmalarından besteye dönüldü. Daha sonra davulcu ve vokalistin guruptan ayrılması ile gurup dağıldı. Sonraki dönemde Müyamda ders almaya başladım ve burada I gın ile tanıştım. Sonuçta 2003 yılında guruba dahil oldum.

[Metal Faust] GoblinLord- Hamid diyeceğim ama kendisi burada yok. Onun hikayesini de kısaca Murat' dan dinliyoruz.

[K.E] Murat- Hamid' ın K.E' den önceki gurup tecrübesi Survallience idi. Bu gurup ile çalışmaları bittikten sonra uzun süre müziği bırakmıştı. Ancak K.E ile tekrar geri döndü. Hatta ilk defa Ali ile beraber geldiler provaya.İlk çalışmadan sonra kadromuzda oturmuş oldu.

[Metal Faust] GoblinLord- Albümde vokalleri Emre yaptı ancak gurupta arık Barbaros var. Bu bir dezavantaj mı?

[K.E] Barbaros- Değil. ( O kadar iddialı ve kesin söyledi ki başka birşey diyemedim)

[Metal Faust] GoblinLord- K.E uzun süre tek gitar olarak çalıştıktan sonra tekrar çift gitara dönüldü.Neden?

Knight Errant- Bu bir geri dönüş değil zaten istiyorduk.Bahadır ile çalışırken basda Sevan vardı ve tekniği İlker' e göre çok farklıydı. İkinci gitarın o dönemler ihtiyacı çok yük değildi. ama eninde sonunda olacaktı.

[Metal Faust] GoblinLord- Hemen ikinci albüme geçelim. Albüm Piyasaya çıktı. Ama Knight Errant bu arada unutuldu Ara dönemde herkes dağıldığınızı söyledi, suçlamalar yöneldi. Bu arada fanlarınız sizi sürekli savundu ancak sizden ses çıkmadı.Bu suskunluğun sebebi neydi?

Knight Errant- Haklısın 2001 den sonra bir sessizlik dönemine girdik. Burada olay bir suskunluk değildi bilinçli bir tavırda diyebiliriz. Olaylar artık o kadar magazinsel olmuştu ki, kendimizi bunların dışında tutmaya karar verdik. Sonuçta biz müzisyeniz. Bizim işimiz müzik yapmak. İçimize kapandık ve müziğimizi yaptık sadece. Bizim dağıldığımızı ilan eden, bizim için çok ağır konuşanlar albüm çıktığında en öndeydi. Bizim için dağıldı denildiğinde, yada bazı suçlamalar yöneltildiğinde kimse bize sormadı. Sadece yazıldı çizildi konuşuldu. Hiç bir kaynak göstermeden kulaktan dolma yada kasıtlı görüşler haber yapıldı. Birde artık hayatımızda internet girdi. Herkez yazar herkez yorumcu. İşi bilen bilmeyen belli bir birikime sahip olan olmayan herkes yorum yapıyor. Bunların hepsi ile uğraşamazdık. Dediğimiz gibi biz müzisyendik işimizi yaptık. Bizi en çok üzende K.E i ilgili bunca olumsuz yazı yazılırken kimsenin bize ne oluyor dememesiydi.. Zaten bizi sıkı takip edenler herşeyin farkındaydı.

[Metal Faust] GoblinLord- İkinci albüm' ün genel havasına baktığımızda bir hüzün bir öfke var. ilk albüm ile arada 7 sene var değişen kadro var ve yaşadığımız dönem var. Bu havanın etkisi neydi?

Knight Errant- Uzun zaman içinde çok şey değişti. Hem bizde hem dünyada hem K.E 'de. Geçmişe dönüp baktığımızda demekki elimizde bunlar kalmış.

[Metal Faust] GoblinLord- Bu albümde de klip olacak mı?

Knight Errant- Evet bu albüme bir klip gelebilir .Hangi şarkı derseniz daha belli değil. Gelen bazı tepkiler var ve bizimde kafamızda oluşan fikirler var. Sonuçta klip maliyetli bir iş. Knight Errant Divan albümünü sadece kendi imkanları ile yaptı. Her masrafı kendi cebinden karşıladı. Elimizden geldiğince en iyisini yapmaya çalışacağız. İlk albümdeki klibi beğenen oldu beğenmeyen oldu. biz ise gayet memnunduk. Sonuçta gene kendi imkanlarımız ile elimizden gelenin en iyisi yapmaya çalışacağız.

[Metal Faust] GoblinLord- Divan albümünüzde bir finansman yada sponsorunuz yoktu sanırım.

Knight Errant- Evet! Divan albümü tamamı ile K.E çalışmasıdır. Finansmanı Knight Errant' dır.

[Metal Faust] GoblinLord- İlk albüm Barış Manço' ya ithaf edilmişti. bu albümde bir ithaf var mı?

Knight Errant- Bu albümde bir ithaf yok. Ancak şu an bir şey söylemek gerekirse, albüm kapağındaki eserleri yapan Mazhar İpşiroğlu ve bu eserleri gün yüzüne çıkaran Mehmet Siyahkalem diyebiliriz.

[Metal Faust] GoblinLord- Düş Ağrısı şarkısında Ilgın' ın sesini duyduk ve bence çok yakışmış. Kimin fikriydi?

Knight Errant- (gülüşmeler) Fikir Emrenin di.

[Metal Faust] GoblinLord- Peki siz ne diyorsunuz içinize sindi mi?

[K.E] Ilgın- Bilmem, şu anda birşey diyemem zaman gösterecek. Bir sene sonra tekrar konuşabiliriz.(gülüşmeler)

[Metal Faust] GoblinLord- Seneye bu aralar tekrar sorucam.( okuyan arkadaşlar sizde unutturmayın)

[Metal Faust] GoblinLord- Gilgamesh destanı bu albümde de devam ediyor. Gilgamesh şarkıları devam edecek mi?

Knight Errant- Edicek.Gilgamesh ölmeyecek.

[Metal Faust] GoblinLord- Gilgamesh sanırım Emre' nin öncülüğünde çıkmış bir çalışma idi .

Knight Errant- Hikayeye hepimizin hakimiyeti var. Ancak Emre' nin bu konuda çalışmalara daha fazla idi. Bu konuda özel çalışmaları oldu ve bir oyun olarak sahnelenmesinde çalıştı. Bu arada bir dipnot verelim, Gilgamesh şarksı Knight Errant' ın yaptığı en ortak çalışma.

[Metal Faust] GoblinLord- Divan albümünde Türkçe, Almanca, İspanyolca şarkılar var neden? Konsept mi, öylemi hissettiniz. ?

Knight Errant- Aslında ikisi de. Şarkılar kendiliğinden gelişmedi. konsepte uygun olarak öyle hazırlandı. Sonuçta Don Kişot' u İspanyolca anlatmak en iyi olur.

[Metal Faust] GoblinLord- Albüm kayıtlarından memnun kaldınız mı?

Knight Errant- Biz memnunuz.Memnun olmayanlarda sadece şarkıları dinlesinler. Çok prensipli bir albüm oldu.Belki de Türkiye' de yapılmış en doğal en temiz kayıt diyebilirim. Tabi Pentagram gibi büyük prodüksiyonları buna dahil edemeyiz. Sonuçta finansman için arkalarında çok kuvvetli isimler var. Böyle bir bütçe ile yapılmış en iyi kayıt. Belki de insanların beklediği efektlerden ve doğal olmayan seslerden kaçınıldığı için böyle yorumlar yapılıyor. Albümü elinize aldığınızda kapaktan kayıtlara kadar doğallık ve sadece Knight Errant emeği var.

[Metal Faust] GoblinLord- Albüm kayıtları ile ilgili kısa bir anı istesem.

Knight Errant- (gülüşmeler) O kadar çok anımız var ki hangisini anlatsak.Kayıtları yaptığımız Cihangir Taşoda stüdyosundaydık.Gitar kayıtlarındaydık. Aralarda temiz hava almaya balkona çıkardık. Stüdyo yüksekteydi. Çevredeki binaların çatılarını görebiliyorduk. Ali bir baktı çatıda 3 tane martı bir güvercine saldırıyor. Hepsi bir yerinden tutmuş çekiştiriyor hayvanı. Biz bir anda elimize ne geçtiyse martılara fırlatmaya başladık. Belki 15 çakmak gitti ama güvercini kurtaramadık. Martılar hayvanı sürükleye sürükleye götürdüler.Moralimiz çok bozulmuştu ve kayıt sırasında bütün gün kendimizi kötü hissetmiştik.

sessizlik....

[K.E] Ilgın: Şimdi başka anlatacak bir şey bulamadınız mı? Bir sürü şey varken. Aklınıza bumu geldi.

[K.E] Muırat -Ali Ne biliyim işte o geldi aklımıza.

[K.E] Murat- Ya hani diyorsun ya bir hüzün havası var. Bak işte sen bir anı diyorsun aklımıza ne geliyor. Kötü şeyler sadece buda değildi. Mesela kayıtların başlayacağı gün eşim dedesini kaybetti. Biraz hüzün olması da normal.

[Metal Faust] GoblinLord- E peki ben gene de hoş bir anı istesem.

[K.E] Murat- Güzel şeylerde olmadı değil. Mesela kayıtlarda bize yardımcı olan Nekropsi elemanları ile bir şeyler çalıp stress atıyorduk ve gerçekten çok eğleniyorduk.

[Metal Faust] GoblinLord- Neler çalıyordunuz?

Knight Errant- Metallica, Slayer filan ( gülüşmeler)

[Metal Faust] GoblinLord- Bu albüm ile sizi yurt dışında görebilecek miyiz?.

Knight Errant- Çeşitli görüşmeler var. Ama şimdilik isim vermeyelim.

[Metal Faust] GoblinLord- Türkiye tamam artık. En büyük guruplar ile çalıyorsunuz.İnsanlar şarkılarınız ezbere söylüyor. Kadronuz oturdu. Şimdiki hedef ne? Bu yeterlimi yoksa?

Knight Errant- Bunu yanlış guruba soruyorsun. ( gülüşmeler ). Bizim için geri dönüş, durmak artık yok. Söz konusu bile değil.

[Metal Faust] GoblinLord- Emre gurupta olmasa da halen sizinle sanırım.

Knight Errant- Evet. Emre en basitinden internet sitemizi yapıyor ve güncelliyor. Sadece Emre değil bütün eski K.e ile görüşüyoruz sık sık dialog halindeyiz.Knight Errant artık bir gurup değil bir kulübe dönüştü. K.E ile diyalog kurduğumuz her insan ile sürekli diyalog halindeyiz.

[Metal Faust] GoblinLord- Basit bir soru cevaptan çok bir sohbet havasında geçen röportaj için teşekkürler.

Knight Errant- Biz teşekkür ederiz. En kısa zamanda konserlerde görüşmek üzere.

Röportaj: GoblinLord

Knight Errant Röportajı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hilary Duff Röportajı