MARILYN MANSON FAN CLUB

MARILYN MANSON haberler,resimler,bıyografiler,metal dünyası,gothic,black...
 
AnasayfaTakvimPortalliSSSÜye ListesiKullanıcı GruplarıAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Marilyn Manson

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ChaZ_Scream
Kurucu Admin
Kurucu Admin
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 354
Yaş : 27
Kayıt tarihi : 30/09/07

MesajKonu: Marilyn Manson   Ptsi Ekim 01, 2007 4:14 am

İster sevin ister nefret edin, kendine "Yobaz Yıldız" diyen bu sevimli adam kesinlikle 1990'ların en adı çıkmış ve en çok tartışılan ünlüleri arasında... Serbestliği getirdiği için kimilerinin bir kurtarıcı, kahraman olarak baktığı Manson seks, uyuşturucu ve Şeytancılık üzerine kurulmuş bir platformdan yükselen "serseri"lerden oluşan bir dizinin son elemanı... Eleştirmenlerce çok hor görülse de metale büründürdüğü kimlik, günümüzün tüketici gençlerince çok tutuldu. Tutucu siyasetçiler ve duyarlı anne babaların önlem almak için gerçekten büyük çaba sarfettiği Manson zekice hazırlanmış programlarıyla bir anda yeniyetmelerin ihtiyaç duydukları "karşıt-kahraman" oluverdi. Brian Warner ismiyle Canton, Ohio'da dünyaya gelen Manson; 18 yaşındayken, müzik yazarı olarak çalışacağı Tampa Bay, Florida'ya taşındı. 1989'da yalnız, yabancı ve gitarist Scott Mitchell ile tanıştı; bir grup kurmaya karar verdiler. Mitchell adını Daisy Berkowitz, Warner ise Marilyn Manson olarak değiştirdi.

Basçı Gidget Gein ve klavyeci Madonna Wayne-Gacy'nin de gruba katılmasıyla, topluluk (Marilyn Manson and the Spooky Kids) kendi başına kasetler çıkarmaya ve küçük yerlerde çalmaya başladılar. Manson'un kendine özgü makyajları ve el yapımı özel efektler ile birlikte topluluğun Gotik sahne gösterileri oldukça dikkat çekmeye başladı. Davul makinelerini atıp yerine Sara Lee Lucas'ı almalarıyla, ekibin müziği daha sert ve yırtıcı bir şekil aldı. 1992'de Güney Florida civarlarındaki en popüler hareketlerden biriydiler. 1993'te Nine Inch Nails'den Trent Reznor heyecanla hem Nothing Records için bir kontrat teklifi, hem de gelecek baharda NIN'a açılma şansı sundu. İki teklifi de kabul eden Manson'un ilk uzunçaları "Portrait Of An American Family" 1994 yazında geldi. Gein'in yerine gelen yeni basçı Twiggy Ramirez ile birlikte topluluğun kötü ünü yavaş yavaş duyulmaya veartmaya başladı. Salt Lake City'deki bir gösteri sırasında, henüz hiç de tanınmış sayılmazlarken, Marilyn Manson bir Mormon İncili kopyasını sahnede paramparça etti. Bunun üzerine Şeytan Kilisesi'nin kurucusu Anton LaVey de Manson'u Aziz ilan etti ve kutsadı.

Kimi izleyiciler Manson'ın hareketlerini önemsememiş gözüküyorsa da 7'den 70'e herkes etkileniyordu. 1995'teki "Smells Like Children" EP'si ve Eurythmics'in parçası "Sweet Dreams (Are Made Of This)"in yorumlamaları onları bir anda tüm medyanın ilgi odağı yaptı. Kısa bir süre sonra Berkowitz yerini gitarist Zim Zum'a bırakarak ayrıldı; sonraki LP "Antichrist Superstar" 1996'da geldi. Listelerde üçüncülüğe kadar yükselen albümle birlikte Manson'un popülerliği de artmış oldu. Daha çok tanındıkça çevresindeki tartışmalar da alevleniyor, daha çok düşman kazanıyordu. Konserleri sivil toplum örgütlerince düzenli olarak boykot ediliyor, müziği sağcı, dinci kesimin geniş çaplı saldırılarına maruz kalıyordu. Yine de medya ile arası çokiyiydi, bu da onun devrimci amaçlarının içtenliğine gölge düşürüyordu. Rolling Stone'da çıkan bir kuruluş hikayesi ve yok satan bir özyaşamöyküsü "The Long Hard Road Out Of Hell" ile (ki bu aynı zamanda Spawn için yaptığı film müziğinin de adıydı), bir kısım izleyiciler de Manson'ın Şeytan'a ruhunu satıp satmadığı konusunda kararsız kaldılar. "Mechanical Animals" 1998'de piyasaya sürüldü ve yine büyük tepki, eleştiri topladı. Matrix için yaptığı "Rock Is Dead" parçası da sevenlerince büyük beğeniyle karşılandı... Sonuç olarak Marilyn Manson farklı olduğunun farkında -ve bunun da tadını çıkarıyor.

Marilyn Manson&The Spooky Kids ilk demo kasetleri meat beat cleaver beat ,snuffy's VCRve big blacks bus'ı ardarda yayınladı.Elden ele gezen demo typler gereken işlevi görmüş ve grup,nine inch nails'in yaz turnesine dahil bir konserin açılış grubu olmakla onurlandırılmıştı.O sıralarda TVT ile kavgası süren ve henüz kendi firmasını kurmamış bulunan Trent Rezgor ,genç grubun enerjisinden bir hayli etkilendi."Sanırım orta batıdan gelen iki şeytani zeka olmamız bizi yakınlaştırdı"diyen Manson ve Trent Reznor,uzun süreli bir dostluğun temellerini attılar.
The Spooky Kids başlangıçtaki amacına sadakat göstererek müziğini ve görsel bir şovu insanlara ulaştırmaya başladı.Manson'ın Charles Manson'ın meşhur bir dizaynından etkilenerek hazırladığı ilk grup logosu eyes'ın basılı olduğu tişörtler ve stickerlar Florida dükkanları ve sokakları süslüyordu.

Genç Jordie birkaç gün içinde şiddetli bir mutasyona uğrayarak Newyork Dallas dan alıntılanmış multi-sesüel bir imaja gotik estetikliğini ataçladı ve Manson ailesi nin bay Manson’dan sonra en çok konuşulan karakterini yarattı.Twiggy Ramirez.
Floridanın başa baş giden iki ailesi Amboog’lar ve Manson’lar arasında sözlü ve fiziksel ve kavgaların yaşanmasına sebeb olan bu durum her iki grubunda yeniden ulusal medyanın sayfalarına yerleşmesini sağlamıştı.serhat Portrait of an American family için tasarlanan CD grafiklerinin basına sızdırılması ile kıyamet koptu.Bay Manson’ın çocukken çekilmiş çıplak bir fotoğrafı CD kapağında yer alacaktı.Ancak ulusal medyanın bastırmasıyla İnterscope record’a CD kapağını değiştirme kararı verdi.9 haziran 1994 te albümden ilk single get your gunn provokatif bir video klip eşliğinde piyasaya verildi.12 haziran günü ise Portrait of an American family raflara vurdu.1994 slammy ödül töreninde 3 temmuz grubun başarısı 1200 fan’ın katıldığı özel bir konserle kutlandı.NIN turnesinde geçen üç aydan sonra Manson ailesi ilk ulusal turnesine çıktı.Aynı günlerde internette muazzam bir tanıtım şöleni yaşanıyordu.Alt Music’nin haber grubundan bağımsızlaşan Manson fanları alt.music.Marilyn Manson haber grubunu kurdular .İki ayrı mail grubu ile birlikte her geçen gün yenileri türeyen fan siteleri Marilyn Manson’a şu ana kadar kırılmayan bir rekor getirdi.serhat Marilyn Manson tüm zamanların en kısa sürede en çok fan web sitesi üretilen grubu oldu.Newyork time sın 1994 yılı sonu değerlendirmesinde yer verdiği habere göre altavista ya anahtar kelime olarak Manson yazıldığında Charles Manson’a adanmış web sitelerinin nerdeyse 100 katı kadar Marilyn Manson ve ailesine adanmış web sitelerine ulaşılıyortdu.Marilyn Manson artık Amerika’da Charles Manson’dan daha büyüktü.
Marilyn Manson’ın git gide büyümesinin muhafazakar Amerikan toplumunda yarattığı etkiyi en iyi açıklayan kelime kesinlikle “infal”olacaktır.drag-queen edasıyla ortalıkta salınan American Mainstreem müzik endüstrisinin kesin bir reddedişte olduğu endüstriyel müziği mahalle marketlerinin raflarında taşıyan gotik ve gore estetiklerini bir araya getiren şovlarını BDSM sanatının hinlikleriyle süsleyen popüler amerikan müziğini yeniden felsefeyle diğer sanat dallarıyla ve gizli ilimlerle ilişkilendiren Marilyn Manson kesinlikle 1 numaralı toplum düşmanı idi.MM tarihinde hiçte sıra dışı olmayan konser iptalleri yasaklar pretestolar çoktan başlamıştı.Amerikanın gizli Mormon Cumhuriyeti diyebileceğimiz Utah’a bağlı salt lake city’de 18 ekim günü verilmesi planlanan MM konseri belediye konseyinin kararı ile bir takım kurallara bağlandı.Manson ailesini 16 ekim günü Las Vegas konserlerinde izleyen belediye yetkilileri NIN ve MM’in birlikte sahne alacakları 18 ekim konserinde bay Manson’ın şarkı aralarında konuşmasını yasaklıyor bazı şarkı sözlerini değiştirmesini istiyor ve MM Merchandise’ının kentte satışını yasaklıyordu.Reznor ve MM üyeleri belediye konseyinin kararını kabul etmedi.Manson’ların salt lake cityde çalışması yasaklandı.Ancak NIN’ın sahnesi sırasında bir sürpriz yaşandı ve Reznor bay Manson u sahneye davet etti.Sahneye elinde book of mormon’ın bir kopyası ile çıkan bay Manson ,çoğunluğun inançları ve cehaletle ilgili etkili bir konuşma yaptı.Reznor ise MM in konser yasağı ile ilgili SLC belediye konseyinin kendisine gönderdiği mektubu okudu.uzun zamandır Anton Szandor Lavey in felsefesinden etkilenmiş olan bay Manson ekim ayında Lavey ile tanıştı ve Lavey tarafından kilisenin rahiplarinden biri olarak ilan edilerek Reverend sıfatını aldı.

1997-1999
O artık gerçek bir yıldız
1998 in başlarında yeni MM albümü ile ilgili ilk veriler fan’lara ulaşmaya başladı.MTV’nin year in the rock programına katılım gösteren bay Manson “eğer Antichrist Superstar”kötülüğün cennetten kovulması ve dünyaya düşmesi ile ilgiliyse,bundan sonraki albümümüzde kötülüğün yeryüzündeki faaliyetleri ile ilgili olacak.Kötülüğün anası yeryüzündeki insan topluluğuna uyum sağlamaya çalışırken nasıl debelendiyse ve her ne hissettiyse bu albüme aktaracağız”diyordu.Aynı günlerde manson ailesinin malikanesin de bir takım kavgalar yaşanmaya başlamıştı.Bay Manson’ın üçünçü albüm için kadim dostu Billy corgan’ın prodüktörlük yapacağını ve albümün misklerinin de Dust brother’s a teslim edeceğini söylemesi Trent Reznor’ı memnun etmemişti.Reznor’un eğer bir gruba yardım ettiysem ve bu grup kendi grubumla aynı düzeye ,hatta kendi grubumdan daha üst bir düzeye geldiyse kendimi gerçekten bir garip hissederim daha da garip olanı ise ödenmemiş vefa borçlarıdır lafına Manson’ın cevabı 17 kasım günü Toronto’da düzenlenen basın toplantısında geldi:”dürüst olmak gerekirse Trent ile antichrist süperstar döneminden beri hiç konuşmadım,dolayısı ile dostluğumuzun nasıl bir dönem yaşadığı hakkında zerre fikrim yok.Trent’e güçlü duygular duymuyorum,eğer yeniden bir araya geleceksek bu sefer gerçekten yakın olmalıyız.Trent ile gerçekten dost olmayı diliyorum”.
Mayıs ayında Marilyn synth pop’un kitabını yazan Gary Numan’ın Los Angeles konserinde Numan ile birlikte sahneye çıktı.20 temmuz günü ise yeni MM albümü “Machinal Animals”’ın 15 eylül günü piyasaya verileceği duyruldu.Hole’un Celebrity Skin”ini için prodöktor koltuğuna oturan Micheal Beinhorn,”Machanical Animals” içinde aynısını yapacaktı.MM şok yaratmanın bütün inceliklerini biliyordu.Fanlar için o güne kadar yaşanmış en büyük şoklardan biri 22 temmuzda geldi.O sıralarda grubun katıldığı yaz festivallerinde sağlık gerekçesi ile sahne alamayan Zim Zum Marilyn tarafından yapılan sert bir açıklamayla gruptan atıldı.Yerine ise Rob Halford’un endüstriyel müzik projesi Two’dan tanına John Lowery alındı ve Lowery kısa sürede John 5 e dönüştü.Zim Zum’un gruptan atılışı o ana kadar ki eleman değişikliklerinin en şenliklisi olmuştu kuşkusuz.Grup tan atılmadığı kendi isteği ile grubu terk ettiği konusunda ısrar eden Zim Zum dönemin müzik medyasına eski grup arkadaşlarının seksüel tercihi ile ilgili tuhaf açıklamalar yapıyordu.John Lowery aynı yılın başında noting records’dan debult albümünü yayınlayan Two’da huzur bulamamıştı.Zira Rop Halfrod’ın Judas priest’teki geçmişi ve fanlarının bu endüstriyel metal mevzusunu desteklemiyor oluşu Two’u yarı yolda bıraktı.
Marilyn manson machinal s animals döneminde imaj itibarı ile mutasyona uğradı.ve yeni bir anti kahraman yarattı.:Omega.bu yeni doğumlu anti-kahramanın MM fanlarıyla tanışması ise grubun yeni web sitesi
üzerinden gerçekleştirilen chat’te gerçekleşti.9 eylül günü yapılan bu chatle birlikte o güne dek altı ay boyunca şanslı fanların beta test e tabi tuttukları site yayına geçti.10 eylül Perşembe gecesi MTV video music awards’da dope show gösterisi yaşandı ve machinal animals piyasaya verildiği hafta 223 bin kopya satarak bilboard listelerine 1 numaradan giriş yaptı.Kasım ayında düzenlenen bilboard music video awards’da ‘dope show’best hard rock/heavy metal clip of the year ve maximum vision clip of the year ödüllerini aldı.

1999’da değişim başlamıştı.Marilyn manson’ın müziği artık eskisi kadar provakatif ve tehlikeli değildi.Holy Wood’dan sonra 2003’te piyasaya sürülen “The Golden Age Of Gretesque” sanat estetiği açısından bir hayli güçlü olmasına rağmen fanlar tarafından hiçbir şey anlatmayan bir albüm olarak mimlendi.Twiggy Ramirez’in müzikal ayrılıklar bahane edilerek gruptan sürülmesi fanların zaten ekşiyen duygularını iyice burkmuştu.KMFDM’den Tim Skold’un gruba katılımı bir hayli tartışıldı.Fanlar arasında tartışan bir diğer konuda pin-up bebeği olarak lanse edilen striptizci Dita VonTeese’in Marilyn Manson’ın sevgilisi olarak manson ailesine katılmasıydı.
2003’ün bahar aylarında ,11 ağustos günü Ozzfest çerçevesinde verilecek olan New York konserinin Line-up’ından Marilyn Manson’ın çıkarıldığı haberi geldi.Ozzfest’in organizatör firması Clear Channel ile bu konuda anlaşan New York’lu promoter Six Flags’in gerekçesi,11 eylül deneyimini yaşayan New York kentinin Marilyn Manson’ın ayrılıkçı ve rahatsız edici söylemlerini kaldıramayacağı şeklindeydi.Manson bu konuda Rolling Stone’a verdiği röportajda “Bu durum üzücü olabilirdi,ama insanların beni bu yalan düzen karşısında ciddi bi tehlike olarak görmelerinden hoşnutum;Korn yada Disturbed gibi şov işinin gerektiği ölçüde radikallik yapan gruplar arasında değiliz ve kendimize çeki düzen verip onların yolundan gitmeyeceğiz”diyordu.Aynı sıralarda Milan’da da benzeri bir yasakla karşılaştı Manson.Grotesque Burlesque turnesinin Milan ayağı belediye meclisinin kararıyla iptal edildi ve konser milan yakınlarındaki Monza’ya taşındı.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myspace.com/m_rah07
[LP]
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 126
Kayıt tarihi : 01/10/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   C.tesi Ekim 06, 2007 6:25 pm

size tek sözm manson forever manson dennce akan sular durur Smile
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Lucifer

avatar

Mesaj Sayısı : 19
Kayıt tarihi : 10/10/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Perş. Ekim 11, 2007 2:13 pm

tarzı çok güzel ya Very Happy seviyorum
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Zyl
V.I.P
V.I.P
avatar

Mesaj Sayısı : 79
Kayıt tarihi : 30/09/07

MesajKonu: Geri: Marilyn Manson   Paz Ekim 14, 2007 4:11 pm

süper bi tarzı var
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Marilyn Manson
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
MARILYN MANSON FAN CLUB :: MansonFan Müzik Genel :: Metal :: Endüstriyel Metal-
Buraya geçin: